گرفتن ويزاى كار آلمان

گرفتن ويزاى كار آلمان

بعد از دو کشور آمریکا و ژاپن، کشور آلمان سومین قدرت بزرگ صنعتی در جهان مى باشد . به همین علت هر ساله مهاجران زیادی برای کار به این کشور سفر مینمايند . صنایع مهم در کشور آلمان عبارتند از: وسایل نقلیه، منسوجات، زمینه هاى تکنولوژی الکترونیکی و مکانیکی.

در اين نوشتار كه توسط كارشناسان و متخصصان موسسه حقوقى عدالت پارس به نگارش در آمده است شرايط گرفتن ويزاى كار آلمان و مدارك مورد نياز مورد بررسى قرار گرفته است . براى اطلاع بيشتر از مهاجرت به آلمان و شرايط گرفتن ويزاى كار آلمان تا پايان مقاله ما را همراهى نماييد .

مهاجرت كارى به كشور آلمان

 پایتخت آلمان شهر بسیار زیبای برلین است زبان مردم آلمان، آلمانی می باشد، واحد پول آلمان  یورو است ، آلمان  در  میان دیگر کشورهای اروپایی بسیار پیشرفته است.  شمال آلمان دریای شمال ، دانمارک و دریای بالتیک ، از جنوب با کشور اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه بلژیک و هلند هم مرز است.

نیروی کار در آلمان بسیار کم و همچنین رو به پیری مى مى باشد. به همین دلیل این کمبود نیرو را با جذب نیروی کار خارجی تأمین مى نمایند. سومین رتبه جذب دانشجویان خارجی بعد از دو کشور آمریکا و انگلستان، در اختیار کشور آلمان است.

اشخاصی که عضو اتحادیه اروپا EU، عضو مناطق اقتصادی اروپا EEA و شهروندان کشورهای خارجی که موفق به اخذ ویزای کار مى شوند، مى توانند در کشور آلمان، به کار مشغول شوند.

البته این کشورها برای اثبات  تخصص و مهارت  افراد مراحل سخت و پیچیده ای را دارند تا از ورود افرادی که مناسب نبوده و مهارت لازم را ندارند  به جامعه شان جلوگیری نمایند.

از این رو در سالهای اخیر قوانین  به سرعت تغییر کرده است و هر سال پیچیده تر و سخت تر از سال قبل شده است.

گرفتن ويزاى كار آلمان به دو روش صورت ميگيرد :

اولين روش براى گرفتن ويزاى كار آلمان داشتن جاب آفر يا پيشنهاد كارى ازطرف يك كارفرما از سوى يك شركت معتبر در كشور آلمان است .

در این روش به افرادی با تخصص و یا مهارت خاص اجازه کار و اقامت یک ساله داده میشود. گرفتن ويزاى كار آلمان كه توسط دعوتنامه يك كارفرما در يك شركت آلمانى انجام میشود بدین صورت است که بایستی یک آگهی کار ۳ ماهه در داخل کشور آلمان در روزنامه های محلی و در ادامه یک آگهی ۳ ماهه در اتحادیه اروپا  منتشر نماید و ثابت کند  نماید که هیچ نیروی کاری در کشور آلمان  و  هیچ عضوی در  اتحادیه اروپایی و یا  هیچ پناهنده ای که مجوز کار دارد و  هیچ دانشجویی که درسش تمام شده است و مجوز پیدا کردن کار دارد متقاضی این شغل نیست.

دومين روش براى گرفتن ويزاى كار آلمان ويزاى جاب سيكر يا همان جستجوى كار ميباشد متقاضی با کسب این ویزا مى تواند در اتحادیه اروپا مشغول به کار شود. متقاضی مى تواند به مدت محدود سه الی شش ماه به جست و جوی کار در آلمان بپردازد.

متقاضی بعد از گذشت شش ماه، در صورت پیدا نکردن کار باید به کشور خود باز گردد. اما در صورت یافتن شغل مرتبط با رشته تحصیلی، مى تواند ویزای سه ماهه اخذ نماید. به طور کلی، حکم و مجوز ورود وی به کشور آلمان، کار است.

بعد از ورود متقاضی کار به کشور آلمان و اخذ ویزای کار، وی باید درخواست کارت اقامت دهد. بعد از گذشت یک ماه وی می تواند کارت اقامت را دریافت نماید.

اخذ کارت اقامت یک ساله در صورت بستن قرارداد کاری صورت مى گیرد. برای درخواست اقامت دائم، کارت اقامت یک ساله متقاضی باید به مدت سه سال دیگر تمدید شود.

از مزایای کار در کشور آلمان اجازه اقدام برای ویزای همراه ( همراه به منظور همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد) برای همراهان متقاضی ، امکان تحصیل رایگان  فرزندان متقاضی، ، امکان تمدید  ویزا  به منظور دریافت فرصت شغلی جدید ، امکان  اخذ اقامت برای متقاضی، بیمه ، سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و هزینه های پایین زندگی با توجه به سطح زندگی و رضایتمندی در کشور آلمان  می توان اشاره نمود.

شرایط تاثیر گذار در گرفتن ويزاى كار آلمان به شرح زير ميباشد :

سن حتما باید زیر ۴۰ سال باشد.

  سابقه کار نسبتا خوب و  بیش از یک سال

مدارک فنی و حرفه ای مختلف

 مدرک زبان آلمانی یا  آیلتس یا تافل در ویزا شدن فرد برای گرفتن ويزاى كار آلمان بسيار موثر ميباشد .

مشاغل مورد نياز در كشور آلمان

مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد. اگر در این زمینه متقاضیان دارای حرفه و مدرک تحصیلی باشند، می توانند کار متناسب با رشته خود را در این کشور به دست بیاورند. از جمله رشته های پر متقاضی و نیازمند نیروی کار شامل موارد زیر می باشد

مهندسی خودرو و فلزات

مهندسی مکانیک

مهندسی مکاترونیک، انرژی و الکترونیک

تحقیقات فنی و توسعه علم

مهندسی ساخت و ساز تجهیزات و ابزار

مهندسی فناوری اطلاعات

بهداشت، درمان و مراقبت

مهندسی جوش

مکانیک ساخت و ساز

مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی

تکنولوژی ماشین های الکتریکی

مهندسی برق

مهندسی ساختمان

متخصص فن آوری فلزی – فناوری ساخت

مشاغل مرتبط با ساخت و ساز ساختمان

مشاغل مرتبط با لوله کشی، گرمایش، تهویه مطبوع

مشاغل مرتبط با کوره و سیستم های گرمایش هوا

مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری

برنامه نویسی

لوکومتیورانی

پرستاری

ارتوپدی

توانبخشی

شنوایی شناسی

مهندسی الکترونیک

تکنولوژیست صنعت

مدرس اتوماسیون صنعتی

مهندسی اتوماسیون صنعتی

رباتیک

الکترونیک با گرایش انرژی و ساختمان

الکترونیک با گرایش سیستم های ساخت و ساز و زیرساخت

الکترونیک با گرایش ماشین آلات و تکنولوژی درایو

الکترونیک با گرایش مهندسی صنایع

برق صنعتی

برق صنعتی با گرایش مهندسی صنایع

مهندسی برق

فرایند مدیریت در برق

سنگ تراشی

ردیابی خودرو

مهندس تجهیزات بهداشتی

پرستاری

جهت گرفتن وقت سفارت آلمان براى ويزاى كارى آلمان كه اين روزها بسيار پيچيده و سخت شده است و افراد بسيارى ممكن است  گاهاً يك تا دو سال در صفهاى انتظار جهت وقت سفارت آلمان بمانند به شما عزيزان توصيه ميشود كه با وكلاى زبده و با تجربه قبل از هر اقدامى مشورت نماييد .

مشاوران و متخصصان موسسه حقوقى و بين المللى عدالت پارس بدون شك بهترين مشاوره را به شما خواهند داد و آماده خدمت رسانى به شما عزيزان ميباشند

براى كسب اطلاعات بيشتر با موسسه حقوقى و بين المللى عدالت پارس تماس حاصل نماييد .

 

 

 

 

 

 

 

 


چاپ   ایمیل