ويزاى آلمان

ويزاى آلمان

ويزاى آلمان  انواع مختلفى دارد كه هر كدام از آنها شرايط خاصى دارند . ويزاى آلمان و شرايط  گرفتن آن مانند ويزاى تحصيلى ، ويزاى كارى ، ويزاى سرمايه گذارى ، ويزاى توريستى ، ويزاى ازدواج  مسلتزم دانش و آگاهى ميباشد كه در اين مقاله تلاش كرده  ايم توضيحاتى در اين خصوص خدمت شما عزيزان ارائه كنيم براى كسب اطلاعات بيشتر تا پايان مقاله ما را همراهى نماييد

ويزاى تحصيلى آلمان

كشور المان يكى از برترين  كشورها در زمينه هاى مختلف علمى و مهندسى ميباشد و هر ساله متقاضيان زيادى جهت ادامه تحصيل درخواست خود براى صدور ويزاى تحصيلى در سامانه ثبت مينمايند . علاقه مندان به ادامه تحصيل در رشته هاى مهندسى مكانيك ، برق ، معمارى ، عمران ، … براى تحصيل در آلمان بيشترين درخواست ويزا را از دانشگاه هاى مونيخ و برلين دارند .

مهمترين گام درخواست ويزاى تحصيلى آلمان داشتن پذيرش از دانشگاه هاى اين كشور ميباشد و داشتن اسناد مالى دال بر اينكه توانايى مالى متقاضى را مشخص نمايد از ديگر مدارك ميباشد .

ويزاى كارى آلمان

آلمان از جمله کشورهای صنعتی اروپا محسوب می شود که زمینه مناسبی را برای افراد متخصص و جویای کار در حوزه های صنعتی فراهم نموده است. افراد جویای کار می توانند با اخذ ویزای کار و دریافت کارت آبی در این کشور اقامت دائم دریافت کنند .

ويزاى كار آلمان به دو دسته تقسيم ميشود دسته اول افرادی هستند که برای یافتن کار به آلمان مسافرت می کنند و دسته دوم افرادی هستند از طرف ارگان و شرکت خاصی در آلمان به آن ها پیشنهاد شغلی شده است. براى دسته اول ويزاى ٦ ماهه يا همان جستجوى كار صادر ميگردد . متقاضى در اين مدت در كشور آلمان به دنبال كار ميگردد و در صورت پيدا نكردن شغل بايد به كشور خود بازگردد. دسته دوم برای افرادی که دعوت نامه از سوی شرکت و یا ارگان خاصی از کشور آلمان جهت اشتغال دریافت کرده اند، ارائه آن مدرک برای اخذ ویزای کار به سفارت آلمان الزامی است .

ويزاى ازدواج آلمان

شخصی که تابع آلمان است برای ازدواج با فرد خارجی جهت اقدام برای اقامت فرد خارجی باید ثابت کند که از لحاظ خرج و تامین مخارج زندگی بی نیاز است و احتیاجی به دولت آلمان ندارد. همینطور شخصی که قرار است با تابع آلمان ازدواج نماید بایستی از سطح A1 زبان آلمانی برخوردار باشد. سپس مدارک خود به همراه پاسپورت را به سفارت در کشور خود ارائه میدهد. و تقاضای دریافت ویزای ازدواج میکند.و در صورت تایید مدارک دریافت ویزا صورت میگیرد.فرد درخواست کننده با دریافت این ویزا اقامت کشور آلمان را دریافت مینماید و پس از ۳ سال انتظار میتواند تابعیت این کشور را دریافت نماید.نکته مهم اینجاست که چون فرد مورد نظر تابع آلمان است به شما تابعیت نمیدهند حتما باید بعد از گذشت ۳ سال از ازدواج درخواست تابعیت از سوی شما صورت بگیرد.

ويزاى سرمايه گذارى (ثبت شركت )

آلمان یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن است كه  با وجود صنعت پیشرفته‌ای که دارد مورد توجه افراد بسیاری در سرتاسر جهان قرار گرفته استو از قوانین خاصی برای اجازه کسب و کار برخوردار می‌باشد.

بنابراین باید مدارک  را به طور دقیق و بدون کم و کاستی به سفارت این کشور ارائه کنید . در غیر این صورت ممکن است نوع فعالیت مبهم باشد و دولت آلمان اجازه تجارت را برای متقاضی صادر نکند.

 انواع روش‌های ثبت شرکت

شركت با مسئوليت محدود

شركت سهامى عام

تاسيس نمايندگى

تاسيس شعبه وابسته به شركت ديگر

ويزاى توريستى

هر کشور با توجه به سیاست های خاصی که دنبال می کند، قوانین و شرایط ویژه ای را نیز برای ورود و خروج به کشور خود در نظر می گیرد که ورود دیگر ملیت ها به این کشور، با توجه به قوانین وضع شده باید صورت پذیرد . با توجه به اين سياستها و قوانين براى ويزاى توريستى آلمان ومسافرت و  اقامت بيش از ٣ ماه در آلمان  گرفتن ويزاى شينگن الزامى ميباشد .

با توجه به اهداف شما و تصمیم سفارت خانه، ویزایی که به شما تعلق می گیرد یکی از انواع ویزاهای نوع A ، نوع B و یا نوع C  خواهد بود.

ويزاى نوع A

به این نوع ویزا، ویزای ترانزیت فرودگاهی گفته می شود که به شما اجازه سفر تنها از فرودگاه های عضو شینگن به محدوده خارج از آن می دهند و تنها در محدوده فرودگاه های عضو پیمان شینگن معتبر است.

ويزاى نوع B

با داشتن این نوع ویزا می توانید تنها به مدت ۵ روز از محدوده کشورهای عضو شینگن خارج شوید.

ويزاى نوع C

دریافت این نوع ویزا به منزله روادید کوتاه مدت است و شما می توانید تا مدت زمانی که سفارت خانه برایتان مشخص کرده است در کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشید که این نوع ویزا خود به ۳ دسته ویزای یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم می شود. در ویزای یکبار ورود شما تنها می توانید به یکی از کشورهای عضو شینگن ورود کرده و به محض ورود به آن کشور اعتبار ویزا پایان خواهد یافت. در ویزای دو بار ورود شما می توانید دو بار به کشورهای عضو شینگن ورود کرده و به همین ترتیب برای ویزای نوع چند بار ورود که مدت زمان آن محدود و ۹۰ روز به ازای ۶ ماه سال است میتوانید به هریک از کشورهای عضو شینگن مسافرت کنید.

 یک توضیح: شنگن محلی در لوگزامبورگ است که معاهده مربوطه در سال 1985 در آن منعقد گردیده است.

مدارك و مدت انتظار ويزاى آلمان

پاسپورت: با حداقل سه ماه اعتبار بعد از تاریخی که ویزای مربوطه در آن به پایان میرسد بعلاوه دو صفحه سفید

فرم تقاضا: جزییات و اطلاعات دقیق درمورد خودتان و هدف سفر شما می بایست در این فرم ذکر شود

گزارش حساب بانکی: (مدارکی حاکی از آن که توانایی ساپورت مالی در طول دوران اقامت را دارید) : یک گزارش رسمی از وضعیت مالی شما از بانک برای مدت 3 ماه متوالی

مدارکی که نشان دهنده بیمه درمانی باشد: یک بیمه درمانی معتبر می بایست داشته باشید که تمام روزهای بودنتان در آلمان را پوشش دهد

هدف بازدید: تحصیلی ، کاری، تفریحی،…

محل اقامت: مدرکی مبنی بر اینکه محل اقامتی در آلمان را رزرو کرده و هزینه های مربوط به آن را تمام و کمال پرداخت کرده اید می بایست به سفارت یا کنسولگری آلمان برده شود. در حالتی که شما قرار است در منزل دوستان یا اعضای خانوادتان بمانید یک کپی از کارت شناسایی و پاسپورت آنها بعلاوه مدرکی که بیانگر این باشد که آنها توانایی پرداخت هزینه حضور شما را دارند

نامه ای از کارفرما یا محل تحصیل: اگر فرد متقاضی، خود-اشتغال است نیاز به یک نامه از حسابدار یا مدیریت بانک دارد

عکس: برای هر فرم درخواست دو عکس مورد نیاز است

حمل و نقل: یک بلیت بازگشت نیز می بایست داشته باشید

ويزاى آلمان و انواع ان كه هر كدام شرايط خاصى را داشتند در اين نوشتار به اختصار مورد بررسى قرار گرفته است ، شما عزيزان ميتوانيد براى كسب اطلاعات بيشتر در اين خصوص با شماره هاى موسسه تماس حاصل كرده و از مشاوره كاملاً رايگان و تخصصى تلفنى بهره مند گرديد.

موسسه حقوقى بين المللى عدالت پارس با سالها تجربه و داشتن وكلاى زبده در  امرمهاجرت آماده خدمت رسانى به شما عزيزان ميباشد

 

  

 

 

 


چاپ   ایمیل