هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

کشور آلمان یکی از کشور هایی است که سالانه افراد بسیاری به منظور های مختلف به این کشور سفر می نمایند،همچنین یکی از راه های ورود به این کشور مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی میباشد و  افراد زیادی بسیار خواهان تحصیلات دانشگاهی  ازجمله تحصیل پزشکی در این کشور و اخذ اقامت از این طریق میباشند

آلمان از کشورهایی به شمار می رود که  متقاضیان زیادی از سوی ایرانیان دارد و سالیانه بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور اقدام میکنند

وجود شرایطی مانند بازار کاری مناسب, رشد اقتصادی بالا ،سطح بالای رفاه اقتصادی و … از جمله مواردی است که آلمان کشوری با تقاضای بالا برای مهاجران  تبدیل نموده است.. 

در مقاله  حاضربه بررسی هزینه تحصیل پزشکی در آلمان پرداخته ایم..

 البته میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قوانین جدید اقامت ، تابعیت و شرایط مهاجرت به آلمان با مشاورین موسسه حقوقی عدالت پارس تماس حاصل فرمایید.

برای مهاجرت به اقصی نقاط دنیا از جمله آلمان روش های مهاجرتی متعددی وجود دارد که از جمله انها مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی میباشد..

 به دلیل اهمیت و حساسیت امر مهاجرت استفاده از مشاور آگاه که  به تمام این موارد آگاهی داشته باشد میتواند در انتخابی صحیح و آگاهانه به شما یاری رساند. 

موسسه حقوقی عدالت پارس  با تجربه در زمینه مهاجرت به آلمان و تسط وکلای مجرب و مشاورین حقوق بین الملل شما را در رسیدن به این امر یاری می رساند. با تماس با کارشناسان ما میتوانید از مشاوره ای تخصصی برخوردار شوید و از شرایط مهاجرت به آلمان  اطلاعات کسب نمایید.

حال میخواهیم ببینیم که هزینه تحصیل پزشکی درآلمان به چه میزان میباشد؟و آیا اصلا امکان اخذ اقامت پس از  تحصیل پزشکی وجود دارد یا خیر؟شرایط اعزام  دانشجو به آلمان برای رشته پزشکی در سال 2019 چگونه است؟

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان با توجه مزایای تحصیل در این کشور بسیار مورد تقاضا است. تقاضای تحصیل در آلمان به علت رایگان بودن و همچنین کیفیت مطلوب آموزش در این کشور از همه ی نقاط دنیا وجود دارد. در این کشور دانشگاه های پزشکی بسیار معتبری وجود دارد که مورد تایید تقریباً همه دنیا می باشند، افرادی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور را انتخاب می کنند، شانس اقامت در این کشور و یا به عبارتی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در این کشور را نیز دارند.

جهت اخذ پذیرش در رشته  پزشکی از دانشگاه های آلمان معمولاً دو راه وجود دارد، روش اولبه این صورت است که شخص از دانشگاه های ایران قبولی کنکور را داشته باشد، در این روش شخص باید در کنکور سراسری ایران قبول شده باشد و مدرک آن از سازمان سنجش و مراکز مربوطه اخذ کند، شرط ادامه ی تحصیل در آلمان در همه ی رشته ها قبولی کنکور است، مدرک مذکور همراه با مدارک دیگر تحصیلی و هویتی فرد به موسسه تحویل داده می شود و موسسه می تواند پذیرش را از دانشگاه ها اخذ نماید، شایان ذکر است افرادی که قصد دارند از این روش برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اقدام کنند، با توجه به روال و مراحل باید حداقل شش ماه قبل از شروع تحصیل اقدام کنند.

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و عموماً رشته های از این دسته همراه با ورودی یا کنکور هستند، امتحان ورودی پزشکی این کشور به زبان آلمانی است و معمولاً این زبان نیز از مواد امتحانی می باشد، نکته ای که در همین جا باید ذکر شود این است که سطح زبان امتحان ورودی پزشکی آلمان در حدود b2 می باشد. افرادی که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اقدام می کنند، قبل از شروع تحصیل و در حدود دو ماه قبل از شروع تحصیل باید در این ورودی شرکت کنند.

زمان شروع تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فقط یک بار در سال و در ماه سپتامبر می باشد، افراد باید توجه داشته باشند دانشگاه های دولتی این کشور برای ترم ژانویه پذیرش ندارند و افرادی که به ترم سپتامبر نرسیده اند باید تا سال بعد جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان منتظر بمانند.

روش دوم پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اقدام از طریق ثبت نام فرد در کالج می باشد، این روش برای افرادی است که به هر دلیلی قبولی کنکور در ایران را ندارند، این دسته از افراد باید یکسال تحصیلی (دو ترم) در کالج ها بگذرانند، در این مدت برای دانشجویان دروس زیست، زبان و گاهاً شیمی کار تدریس می شود و پس از طی دوره ی کالج می توانند با کسب نمره و معدل خوب وارد دانشگاه های پزشکی شوند. نکته ی حائز اهمیت در این رابطه نیز این است که تحصیل یکساله در کالج به صورت رایگان می باشد. البته منظور از هزینه صرفاً هزینه ی یکسال کالج می باشد و هزینه زندگی شخص بر عهده خودش می باشد.

در هر دو صورت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان ارائه مدرک زبان الزامی است و افراد در ایران و قبل از ورود باید مدرک زبان خود را اخذ نمایند.

آلمان برای تحصیل دانش آموزان در رشته های پزشکی و دندان پزشکی ، دانشگاه های درجه یکی را ارائه می دهد که در این میان دانشگاه های بزرگی مانند مونیخ و برلین، و دانشگاه های کوچک تر آن مانند گرفیس والد( Greifswald ) و اسن( Essen) وجود دارند.

هم چنین دانشگاه های قدیمی با سابقه ی طولانی مثل هیدرلبرگ( Heidelberg ) و گوتن( Göttingen) و موسسات جدید تر مثل دوسلدوروف( Düsseldorf ) و رگنسبورگ( Regensburg) در این کشور وجود دارند. این تنوع بدون تردید میراثی عظیم در این کشوراست و تأکید بر این حقیقت برجسته دارد که تمام این مدارس آموزش عالی را در بالاترین سطوح آموزشی ارائه می دهند. در مجموع 35 دانشگاه در آلمان دوره ی تحصیلی در رشته ی علوم پزشکی را ارائه می دهند؛ هم چنین 30 دانشگاه در این کشور نیز دوره های تحصیلی در رشته ی دندان پزشکی را ارئه می دهند.

دانشگاههای پزشکی در آلمان به ۲ دسته تقسیم می شوند :

  • دانشگاههای رایگان
  • دانشگاههای خصوصی

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در آلمان را دارند می توانند به 2 طریق در دانشگاه تحصیل نمایند. که یکی تحصیل در دانشگاههای رایگان می باشد که برای تحصیل در این دانشگاهها دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه  ندارند و می توانند به تحصیل رایگان در آلمان بپردازند اما اگر قصد تحصیل در دانشگاههای خصوصی را دارید باید بدانید که  باید هزینه تحصیل پزشکی در آلمان و در دانشگاههای خصوصی را پرداخت نمایید که این هزینه بسیار هزینه بالا و قابل توجهی می باشد که در مورد دانشگاههای خصوصی آلمان باید بدانید که هزینه تحصیل پزشکی در آلمان و در دانشگاههای خصوصی در سال مبلغی در حدود 20000 یورو می باشد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل پزشکی درآلمان  و تمامی سوالات  خود میتوانید از مشاوره رایگان مشاورین ما بهره ند شوید،

مشاوره های ارائه شده توسط مشاورین عدالت پارس مشاوره ای حقوقی میباشد و ما در کمترین زمان بیشترین داده ها را با نهایت صداقت در اختیار شما قرار میدهیم


چاپ   ایمیل