هزينه ويزاى كار آلمان

هزينه ويزاى كار آلمان

هزينه ويزاى كار آلمان داراى شرايط خاصى است كه درمقاله  پيش رو سعى شده است مطالبى در اين خصوص خدمت شما عزيزان ارائه گردد پس تا پايان مقاله ما را همراهى نماييد .

نگاهى به كشور آلمان

کشور آلمان بعد از آمریکا و ژاپن سومین قدرت بزرگ صنعتی در دنیا است همین امر موجب گردیده که همواره مهاجران زیادی برای کار کشور آلمان را انتخاب کنند . همچنین آلمان بعد از آمریکا و انگلیس سومین رتبه جذب دانشجویان خارجی را دارد . دانشجویان بسیاری پس از فارغ التحصیلی آلمان را برای کار و زندگی انتخاب می کنند .

صنایع مهم آلمان در زمینه های تکنولوژی الکترونیکی ، مکانیکی، منسوجات ، مواد شیمیایی و وسایل نقلیه می باشد .

اشخاصى كه ميتوانند در كشور آلمان فعاليت نمايند يا عضو اتحاديه اروپا ميباشند و يا عضو مناطق اقتصادى سوئيس ميباشند و دسته سوم شهروندان كشور ثالث هستند كه ويزاى كار دريافت مينمايند .

انواع ويزاى كار

ويزاى كار آلمان دو نوع ميباشد كه در ادامه مورد بررسى قرار ميگيرد .

ويزاى جاب سيكر و يا ويزاى جست و جوى كار، در   این ویزا متقاضی اجازه دارد برای مدت محدودی (سه تا شش ماه–۹۰روزه تا۱۸۰روز) در آلمان جستجوی کار انجام دهد  .

بعد به کشورش باز می گرددودر صورت یافتن کار ویزای سه ماهه میگیرد که حکم ورود شما به آلمان برای کاراست.

پس از ورود به آلمان براى ویزای کار تقاضای کارت داده  که بعد از یک ماه این کارت را دریافت می کند.

بعد از قرارداد کاری کارت اقامت یکساله دریافت می کنند و اگر این اقامت کاری 3 سال تمدید شود می تواند درخواست کارت اقامت دائم دهد .

ويزاى جاب آفر و يا همان ويزاى پيشنهاد كارى ، در این نوع ویزا ابتدا باید کار موردنظر به مدت سه ماه درکشور آلمان وسپس به مدت  سه ماه در سایت کاریابی اتحادیه اروپا(جمعأ شش ماه،گاهی کمتر) آگهی گردد .اگر متقاضی برای این کار نبود می تواند کار را به متقاضی دهند . در اين ويزا متقاضى نياز به مدرك زبان دارد و تخصص و مهارت وى براى كارفرما بسيار حائز اهميت ميباشد .

نكات مهم در ويزاى جاب سيكر به شرح زير ميباشد :

طبق قانون ۶۶و۶۸اقامت آلمان متقاضی باید بتواند هزینه های خود را در مدت اقامت كارى شش ماهه تامين نمايد .

دارنده ویزا باید  در صورت پیدا نکردن کار منطقه شینگن را قبل ابطال ویزا ترک کند.

بیمه درمانی سفر با پوشش حداقل ۳۰,۰۰۰يورو براى  کل منطقه شینگن را به سفارت ارائه دهد .

مدارك مورد نياز جهت اخذ ويزاى كارى

تکمیل فرم تقاضا توسط متقاضی

دو قطعه عکس ۶*۴ مورد تایید

کپی صفحات ۲و۳پاسپورت متقاضی ویزا ی کار

شناسنامه متقاضی به همراه کپی آن

بیمه نامه مورد اعتبار

ترجمه مدارک به زبان انگلیسی یا آلمانی با تایید مدارک

مدارک تحصیلی و ترجمه انگلیسی یا آلمانی آنها

سوابق کار در صورت وجود،عدم نیاز به سابقه کار بلند مدت برای متقاضی کار

رزومه کامل شخص متقاضی ویزای کار

پرینت موجودی حساب شخص متقاضی ویزای کار

مزاياى اخذ ويزاى كار آلمان

امکان اخذ اقامت دائم کشور آلمان

امکان اخذ Blue Cart

امکان اخذ ویزا همراه برای همه اعضای خانواده

امکان سفر به تمامی اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا

تحصیل کاملا رایگان فرزندان

دریافت حقوق بیش از ۳۵ هزار یورو در سال

خدمات رفاهی، اجتماعی و درمانی برای تمام اعضای خانواده

Blue card

كارت آبى يا همان Blue card : این کارت عملا یک اجازه کار مورد تایید در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد .  این کارت از یک اوت ۲۰۱۲ در قانون آلمان اجرا شده است  وبه افراد متخصص این امکان را می دهد که براحتی درکل کشورهای اتحادیه کار و زندگی کنند که البته شامل کشورهای ایرلند و دانمارک نمی شود.

 بلو کارت به منظور جذب نیروی کار متخصص در اتحادیه اروپا می باشد .

پزشکان ، تمامی مهندسان در رشته فنی ، دانش آموختگان رشته های علوم طبیعی ، ریاضی و کارشناسان علوم رایانه و انفورماتیک شامل این متخصصان می شود .

حداکثر مدت اقامت کار برای کارت آبی آلمان ، ۳۳ماه (۲/۹ماه) است که پس از آن در صورت شاغل بودن امکان تبدیل آن به کارت اقامت دائمی PRآلمان می باشد . اگر شخصی که کارت آبی دارد  در ابتدا یا در طول مدت اقامت خود در آلمان ، مدرک زبان آلمانی  B1 ارائه  نماید کارت اقامت دائم را در مدت  ۲۱ماه  دریافت می کند .

خانواده شخص (همسر، شوهر،فرزند) که ویزای کار دارد و قرارداد کاری دارد حق کار و زندگى در آلمان را به مدت اعتبار اقامت فرد اصلى دارند .

ويزاى كار آلمان قابليت تمديد و تغيير به اقامت دائم آلمان را دارد و دارنده اين ويزا اجازه اقامت و كار در آلمان را دارا ميباشد .

لازم به ذكر است مدرک تحصیلی فرد متقاضی  باید  مورد تایید قرار گیرد که این تاییدیه  بین ۶تا۸ هفته زمان میبرد. مدارک شما برای بررسی به آلمان فرستاده می شود .

در اخر ميتوان  به هزينه هاى زندگى در كشور آلمان اشاره داشت كه  در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود بطور میانگین بین 800 تا 1500 یوروميباشد که متقاضی دریافت ویزای کار باید نشان دهد که این پول را در حساب خود دارد.

هزينه ويزاى كار آلمان بسيار متفاوت ميباشد  چنانچه داراى مدارك معتبر تحصيلى از دانشگاه هاى معتبر و سابقه فعاليت در زمينه تحصيلى خود داريد با داشتن مدرك زبان آلمانى و انگليسى براى كار در آلمان ميتوانيد اقدام نماييد و براى كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه ميتوانيد با مشاوران و كارشناسان موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نماييد .

موسسه حقوقى بين المللى عدالت پارس با سالها تلاش و تجربه و داشتن وكلاى زبده در اين راه آماده خدمت رسانى به شما عزيزان ميباشند

 

 

 

 

 

 

 

 


چاپ   ایمیل