هزينه اقامت آلمان

هزينه اقامت آلمان

افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا تمایل دارند که از طرق مختلف تحصیلی، کاری و حتی سرمایه گذاری به این کشور سفر کنند.

در اين مقاله سعى بر آن شد تا با ارائه اطلاعات كافى درباره هزينه اقامت در آلمان شما متقاضيان عزيز با كشور آلمان آشنا شده و اطلاعات مورد نياز خود را بدست اوريد .

اطلاع از هزینه اقامت  آلمان شامل هزينه خوراك ، پوشاك ، مسكن ، تحصيل ، بيمه و ساير هزينه هاى ديگر  می تواند برای افرادی که قصد مهاجرت یا تحصیل در آلمان را دارند، کمک شایانی کند، مقاله مذكور به كمك كارشناسان و متخصصان موسسه حقوقى عدالت پارس در اختيار شما عزيزان قرار گرفته است  براى كسب اطلاعات بيشتر تا تاپايان مقاله ما را همراهى نماييد .

هزينه اقامت آلمان و معرفى كشور آلمان

کشور آلمان یکی از بزرگ ترین قطب های صنعتی جهان می باشد و می توان گفت که این کشور پس از کشور ژاپن و آمریکا به عنوان سومین کشور صنعتی جهان به حساب می آید. آلمان کشوری است که از لحاظ اقتصادی در حال رشد بوده و این روند هم اکنون نیز ادامه دارداین کشور از لحاظ صادرات به عنوان بزرگترین صادر کننده در سطح جهان مطرح است با این وجود به واردات مواد اولیه بسیار وابسته است. واحد پول در کشور آلمان یورو است و متوسط درآمد ماهانه ی زندگی در این کشور متناسب با سطح متوسط زندگی می باشد.

هزينه اقامت در آلمان به شيوه زندگى و شهرى  كه در آن زندگى ميكنيد بستگى دارد  . از شهرهای مهم آلمان می توان به چند شهر برلین، فرانکفورت، مونیخ و هامبورگ اشاره کرد و به الطبع هزینه ها از جمله هزینه بهداشت و درمان در شهر های بزرگ و مهم بالاتر می باشد. از نظر کیفیت زندگی و سطح رفاه آلمان در شاخص کیفیت زندگی OECD بالاتر از سطح میانگین قرار دارد.

طبق نظرسنجی های اعلام شده استاندارد زندگی در آلمان بسیار بالاست و در سال ۲۰۱۷ هفت شهر  آلمان در رتبه ۱ تا ۱۰ از نظر کیفیت بالای زندگی قرار گرفته اند. رتبه بندی شهرهای آلمان بدین گونه است: مونیخ (رتبه چهارم)، دوسلدورف (رتبه ششم)، فرانکفورت (رتبه هفتم)، برلین (رتبه سیزدهم)، هامبورگ (رتبه هجدهم)، اشتوتگارت (رتبه بیست و چهارم)، نورنبرگ (رتبه بیست و پنجم).

هزينه اقامت آلمان و زندگى در هايدلبرگ

هايدلبرگ یک شهر علمی و دانشجویی و همچنین محبوب ترین شهر تاریخی آلمان است. زندگی در هایدلبرگ ترکیبی از زندگی مدرن و قدیمی است. این شهر در حدود ۹۰ کیلومتری جنوبى  فرانکفورت قرار دارد. هزینه زندگی در هایدلبرگ ۴۷ درصد کمتر از هزیه زندگی در نیویورک، ۲۷ درصد کمتر از لندن، ۲۷ درصد کمتر از سنگاپور، ۲۲ درصد کمتر از پاریس، ۱۱ درصد کمتر از هامبورگ و ۸ درصد بالاتر از مادرید است.

هزينه اقامت در مونيخ

هزینه زندگی در مونیخ به عنوان پایتخت ایالت بایرن آلمان گرانتر از سایر شهرهای آلمان است. هزینه زندگی در مونیخ ۴۰ درصد کمتر از هزینه زندگی در نیویورک، ۲۰ درصد کمتر از لندن، ۲۰ درصد کمتر از سنگاپور، ۷ درصد کمتر از برلین، ۱۵ درصد کمتر از پاریس و ۱۲ درصد بالاتر از مادرید است.

هزينه اقامت در هامبورگ

هزينه زندگى در هامبورگ ۱۲ درصد کمتر از هزینه زندگی در لندن، ۲۴ درصد کمتر از نیویورک، ۵ درصد بالاتر از مونیخ، ۸ درصد کمتر از پاریس، ۲۱ درصد بالاتر از مادرید و ۱۴ درصد کمتر از سنگاپور است.

هزينه اقامت در برلين

برلین به عنوان پایتخت یکی از ارزانترین شهرهای اروپا در مقایسه با سایر شهرهای پایتخت کشورهای اروپایی است . هزینه زندگی در حومه شهر برلین معمولأ کمتر از شهر برلین است. بر اساس آمار Numbeo هزینه زندگی در آلمان ۳۴ درصد کمتر از نیویورک، ۲۳ درصد کمتر از لندن، ۲۳ درصد کمتر از سنگاپور، ۲۰ درصد کمتر از پاریس، ۷ درصد کمتر از مونیخ و ۵ درصد بالاتر از مادرید است.

هزينه مسكن در آلمان

هزینه مسکن در آلمان نسبتأ بالاست اما نسبت به نوع ملک و منطقه ای که در آن زندگی می کنید به میزان قابل توجهی متفاوت است. هزینه مسکن در برخی مناطق مانند حومه شهر برلین پایین تر است . متوسط هزینه مسکن در شمال آلمان بین ۱۹۵٫۰۰۰ تا ۲۶۰٫۰۰۰ یورو است در حالیکه در شرق آلمان هزینه مسکن ارزانتر است و قیمت ها بین ۱۷۵٫۰۰۰ تا ۲۵۵٫۰۰۰ یورو است. هزينه متوسط ملك در شهر هاى  بزرگ آلمان متفاوت است . فرانکفورت: ۵۲۵٫۰۰۰ یورو ، مونیخ: ۷۷۵٫۰۰۰ یورو ، هامبورگ: ۴۶۵٫۰۰۰ یورو ، دوسلدورف: ۴۹۰٫۰۰۰ یورو ، برلین: ۳۴۰٫۰۰۰ یورو

هزينه اقامت آلمان و بررسى حمل و نقل

کیفیت حمل و نقل عمومی در آلمان بسیار بالاست . هزینه حمل و نقل عمومی حدودأ ۶۰ تا ۹۰ یورو در ماه نسبت به شهری که در آن زندگی می کنید متفاوت است. نظارت بر سیستم حمل و نقل عمومی بسیار دقیق و منظم است.. افرادی که بدون بلیط سفر می کنند می بایست جریمه ای به مبلغ ۴۰_۶۰ یورو پرداخت کنند. اگر برای رفت و آمد به محل کار خود از قطار و اتوبوس استفاده می کنید می توانید از کارت Bahn برای کاهش هزینه های رفت و آمد استفاده کنید . اخیرأ قیمت سوخت در المان ۱٫۳۵ برای سوخت بدون سرب و ۱٫۲۲ یورو برای سوخت دیزل است. تعرفه تاکسی معمولأ از ۳٫۲۰ یورو تا ۳٫۶۰ یورو است.

هزينه بيمه  در آلمان

هزینه بیمه نسبت یه سن شخص بیمه شده و شرکتی که تحت پوشش آن هستید متفاوت است. افرادى كه به كشور آلمان مهاجرت ميكنند نياز اساسى به بيمه خواهند داشت ، بیمه دانش آموزان در حدود ۸۰ یورو و بیمه متخصصین ۱۶۰_۴۰۰ یورو است. افرادی که تابعیت آلمانی دارند به مراقبت های بهداشتی و مراکز درمانی به صورت رایگان دسترسی دارند.

هزينه ماليات در آلمان

ساکنان کشور آلمان مالیات بر درآمد پرداخت می کنند. مالیات دیگری برای افراد غیر از شرایط خاص وجود ندارد. درصد مالیات بر مبنای درآمد بین ۰ تا ۴۵ درصد است.

هزينه اقامت آلمان و زندگى دانشجويى

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان به طور متوسط ۸۵۰ یورو در ماه است . هزینه اقامت و زندگی (اجاره، غذا، لباس، تلفن، کتاب و …)  ، شهريه دانشگاه ، بيمه سلامت است . با توجه به هزينه اقامت در آلمان دانشجويان ميتوانند در شهرهاى كوچكتر با هزينه كمترى زندگى كنند .

هزینه اجاره آپارتمان و یا اتاق دانشجویی نسبت به منطقه ای که در آن زندگی می کنید متفاوت است. به طور متوسط ماهیانه ۲۱۰ تا ۳۶۰ یورو برای مسکن پرداخت خواهید نمود . دانشجويان  براى كمتر شدن هزينه ها ميتوانند در خوابگاه ها زندگى كنند و يا مسكن مشترك داشته باشند  .

اگر بیمه درمانی شما نیز معتبر نباشد باید برای هزینه بیمه هم اقدام کنید. اگر سن شما کمتر از ۳۰ باشد و تعداد ترمهای تحصیلی شما کمتر از ۱۴ باید ماهیانه ۳۰ یورو به عنوان بیمه سلامت پرداخت کنید و در غیر داشتن این شرایط این مبلغ به ۱۶۰ یورو افزایش می یابد. دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی می توانند از امتیازات ورود به سالنهای تئاتر، سینماها، موزه ها، استخرهای عمومی و سایر اماکن فرهنگی استفاده کنند .

در اين مقاله سعى بر آن شد اطلاعاتى در خصوص  هزينه اقامت آلمان و هزينه هاى شهرهاى مهم كشور آلمان و هزينه اقامت دانشجويى در اختيار شما متقاضيان عزيز قرار داده شود تا با خواندن اين مقاله اطلاعات لازم را كسب نماييد .

براى كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه ميتوانيد با كارشناسان و متخصصان موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نماييد و از مشاوره كاملاً رايگان و تخصصى تلفنى بهره مند گرديد

موسسه حقوقى عدالت پارس با داشتن سالها تجربه و داشتن وكلاى زبده در اين زمينه آماده خدمت رسانى به شما عزيزان ميباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


چاپ   ایمیل