مهاجرت به آلمان از طريق خريد ملك

مهاجرت به آلمان از طريق خريد ملك

رفاه و شرايط اقتصادى مناسب كشور آلمان هر فردى را وسوسه  به زندگى و مهاجرت به آلمان ميكند . آلمان با داشتن هشتاد و یک میلیون نفر جمعیت به عنوان پرجمعیت ترین کشور اروپا شناخته می شود و تمام مردم آن زبان آلمانی را به عنوان زبان اصلی خود پذیرفته اند

 آلمان که به عنوان قویترین اقتصاد اتحادیه اروپا شناخته می شود ، کشوری کاملا دموکرات بوده و در مناسبات جهانی از مهم ترین تصميم گيرنده هاست .

راههاى متعددى براى مهاجرت به آلمان وجود دارد كه مهاجرت به آلمان از طريق خريد ملك يكى از همين راهها است . مهاجرت به آلمان از طريق خريد ملك شرايط به خصوصى دارد كه در اين مثاله مورد بحث و بررسى قرار ميگيرد .

مهاجرت به آلمان از طريق خريد ملك

آلمان مانند هر کشور دیگری تمایل به جذب سرمایه های جهانی در تمامی زمینه ها دارد که یکی از آنها فراهم نمودن امتیازات مناسب برای خریداران ملک این کشور است . آلمان از آن ها در مقابل تغییرات سیاسی و اقتصادی با بیمه و مزایای آن افراد را تحت پوشش قرار می دهند . با این راه شخص نیز می تواند با به وجود آوردن سود و در آمد برای خود بدون محدودیت به این کشور ورود نماید و بتواند   اقامت خود را نیز به دست آورد.

شرايط و مراحل  خريد ملك در آلمان

در قدم اول باید فرد خریدار از قیمت های ممکن خرید ملک در آلمان مطلع شده و بداند که در کدام شهر و به چه هدفی قصد خرید ملک را دارد . پس از انتخاب شهر باید مناطق مورد نظر جهت اقامت و یا کسب و کار را در نظر گرفت

به طور مثال در صورت نیاز به خرید مغازه باید مناطق تجاری شهر و برای خرید منزل مناطق مسکونی در حومه را بررسی نمود.

اکثر ملک های کشور آلمان از طریق بنگاه های املاک به فروش می رسد که هزینه آن توسط فرد فروشنده پرداخت می شود که معمولا در حد ١٠ درصد از مبلغ ملک است .

قیمت ملک با توجه به متراژ و منطقه ای که قرار گرفته تعیین می شود اما حداقل مبلغ خانه را می توان ۱۵۰۰  تا ٢٥٠٠یورو بابت هر متر مربع در نظر گرفت . خانه های شهر پایتخت معمولا گرانتر از سایر شهرهای آلمان است که به دلیل امکانات موجود و پیشرفته بودن این شهر مخصوص افراد با تمکن مالی بالاست .

خریدار باید به یک دفتر اسناد رسمی مراجعه کرده و مراحل اداری را به ثبت برساند .ثبت در دفتر اسناد رسمی مهمترین مرحله انتقال ملک بوده و باید به صورت نهایی و کامل انجام شود . دفتر اسناد رسمی تنها به عنوان یک واسطه بی طرف و ثبت کننده تمامی مراحل قانونی است که مفاد قرارداد را بدون هیچ مشکل و با رضایت طرفین به ثبت می رساند.

وام مسكن در آلمان

يكى از مزاياى مهاجرت از طريق خريد ملك آلمان اختصاص وام به افراد متقاضی خارجی جهت خرید ملک است . فرد خریدار می تواند با بررسی شرایط و فراهم نمودن مدارک لازم درخواست وام داده و مبلغی از کل ملک را به کمک دولت از طریق وام دریافت کند . جالب است بدانيد در كشور آلمان شما ميتوانيد ٦٠ درصد از هزينه مسكن خود را تسهيلات دريافت نماييد .

شما می بایست توجه و  دقت داشته باشید زیرا که باید پرداخت وام خود را به واحد دیگری یعنی یورو پرداخت نمایید به همین خاطر در بحث change کردن و پرداخت به موقع آن توجه کافی را داشته باشید .

توصيه و پيشنهاد هايى براى خريد ملك در آلمان

  • بررسى كامل بازار : این مطلب را باید پذیرفت تا قیمت مسکن و هزینه های آن محدود به یک کشور نیست ، اما بررسی درست و انتخاب دقیق و حساب شده در باب محل ملک ، قیمت بازار ، امکانات آن و مواردی مشابه را باید توجه خواست داشت .
  • استفاده از يك فرد حرفه اى در خريد : همان گونه که می دانید شما برای ورود به هر سرمایه ای می بایست نسبت به آن علم کامل داشته باشید و از مشاورین زبده آن کسب تجربه نمایید .موسسه حقوقى و بين المللى عدالت پارس در اين راه ميتواند شما را همراهى نمايد .
  • ترجمه مدارك مهم : در پروسه خرید ملک هم چون سایر مسیر ها می بایست مدارک و اسناد خود را به زبان بومی و زبان حرفه ای آن کشور ( آلمانی ) ترجمه نمایید . در این راه نیز بهتر است که مدارک آلمانی را به زبان خود ترجمه نمایید تا از مدارکی که خواهان تعهد به اجرای آن می باشید علم کامل داشته باشید .
  • استخدام يك نماينده قانونى : شما برای خرید ملک در آلمان می بایست یک وکیل یا شخصی که به صورت رسمی تخصص نسبت به موارد حقوقی خرید ملک آلمان را دارد بهره بگیرید . این امر علاوه بر مفاد قانونی آن به شما کمک خواهد کرد تا از هر کلاهبرداری مصون باشید .

شما بعد از سپرى كردن مراحل ذكر شده مالك ١٠٠ درصد ملك خود ميباشيد و اين امكان را داريد براى سرمايه گذارى در آلمان و حوزه اروپا بدون محدوديت تجارت داشته باشيد . ما در اين مقاله توضيحاتى در خصوص مهاجرت به آلمان از طريق خريد ملك و راه كارهايى را ارائه نموديم

جهت كسب اطلاعات بيشتر شما عزيزان ميتوانيد با مشاوران و كارشناسان موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نماييد و از مشاوره كاملاً رايگان و تخصصى تلفنى بهره مند گرديد

موسسه حقوقى عدالت پارس با سالها تجربه و داشتن وكلاى زبده آماده خدمت رسانى به شما عزيزان ميباشد .

 

 

 

 

 


چاپ   ایمیل