قوانين تحصيل در آلمان

قوانين تحصيل در آلمان

يكى از انواع راه هاى مهاجرت به كشور آلمان تحصيل در اين كشور ميباشد . اين راه نسبت به ساير روشهاى مهاجرت كم خطرتر و كم هزينه تر ميباشد و سرمايه كمترى نياز خواهيد داشت . شخص متقاضى ميتواند در مقاطع مختلف تحصيل در آلمان اقدام به مهاجرت نمايد .

براى تحصيل در كشور آلمان دانستن قوانين تحصيل در آلمان به شما عزيزان اين كمك را مينمايد تا بتوانيد به درستى خود را براى درخواست ويزا و مهاجرت به آلمان آماده نماييد ، كارشناسان و متخصصان موسسه حقوقى عدالت با ارائه مقاله پيش رو در خصوص قوانين تحصيل در آلمان سوالات كليدى و تخصصى شما عزيزان را مورد بررسى قرار ميدهد .

قوانين تحصيل در آلمان

ويزاى دانشجويى

كشور آلمان به دليل زير ساخت هاى پژوهشى ، روش عالى آموزش و همچنين كيفيت آموزشى بالا جايگاه مناسبى براى مطالعات كم هزينه و چشم انداز حرفه اى به شمار ميرود.

هر فرد خارجى قادر به ادامه تحصيل به اين كشور نميباشد به اين دليل كه چندين مليت اجازه ورود و اقامت در آلمان را بدون داشتن ويزاى مناسب ندارند.

براى اجازه دادن به يك مليت غير آلمانى نياز به ويزاى مناسب ميباشد كه به منظور تحصيل در يك دوره خاص در نظر گرفته شده است كه عبارت است از :

فقط نامه پذیرش از دانشگاه آلمانی دریافت کرده اند

به زودی انتظار می رود پاسخی در مورد درخواست دانشگاه خود در یک دانشگاه در آلمان دریافت کنند.

باید قبل از درخواست در یک دانشگاه آلمانی در یک دوره پایه ثبت نام کرده باشند

ميخواهد در يك پروژه پژوهشى در آلمان شركت كند

نياز به تكميل مدرك دكترا دارد

شما بايد براى تحصيل بايد  از كنسولگرى يا سفارت آلمان در كشور خود درخواست دهيد تا بتوانيد در دوره مورد نظر وارد شويد و بتوانيد در آلمان سكونت داشته باشيد . در صورت نياز به بيش از ٩٠ روز اقامت در آلمان پس از ورود به شما مجوز اقامت اعطاء خواهد شد .

سه نوع ويزاى آلمانى براى كسانيكه هف تحصيل دارند وجود دارد كه شرح خواهيم داد

Visa (Visa for Learning Language) – گزینه ای مناسب برای کسانی است که می خواهند  یادگیری زبان آلمانی در آلمان داشته باشند.

Visa Student Visa Applicant (Visum Zur Studienbewerbung) – اگر میخواهید در آلمان تحصیل کنید، اما هنوز در حال تلاش برای یافتن برنامه درست هستند یا هنوز نامه تایید از دانشگاه خود را دریافت نکرده اند

ویزای دانشجویی (visum Zu Studienzwecken) – اگر قبلا در یک دانشگاه آلمانی پذیرفته شده باشند

چگونه براى درخواست ويزا اقدام كنيم ؟

قبل از انجام هر کار ديگرى، برای درخواست ویزای دانشجویی باید از ویزای سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود استفاده کنید. شما نیاز به یک قرار ملاقات برای مصاحبه ویزا دارید. در روز مصاحبه، باید اسناد درخواست ویزیتتان  را ارائه دهید.

علاوه بر این، شما باید به سؤالات مصاحبه ای که افسر کنسول آماده می کند، به منظور بررسی دقیق شما به عنوان یک نامزد بالقوه ویزا پاسخ دهید.

مصاحبه ويزا

مصاحبه ویزا زمانى است که شما به طور مستقیم به عنوان یک متقاضی ویزا، افسر کنسولی را ملاقات می کنید. در همان زمان شما باید مدارک مورد نیاز ویزا را ارائه کنید، زیرا افسر کنسولی از شما به طور منظم آنها را درخواست می کند. در طول مصاحبه افسر ويزا سوالاتى درباره درخواست ويزا و مدارك شخصى شما ميپرسد كه بايد به صورت صادقانه پاسخ دهيد . براى مصاحبه خود شخصاً حاضر شويد و كسى را به عنوان همراه با خود دعوت نكنيد . درخواست ناقص ويزا ممكن است رد شود .

هر متقاضى مجاز است نسبت به درخواست ويزاى خود در سفارت يا كنسولگرى اقدامات قانونى را بپذيرد و اگر در معرض تهديد و امنيت شينگن باشد درخواست ويزاى  وى رد خواهد شد . در زمان رد درخواست ويزا متقاضى مطلع خواهد شد .

در قوانين تحصيل در آلمان سعى كنيد به درستى برنامه ريزى نماييد تا زمان لازم براى ثبت نام در دانشگاه را داشته باشيد . نكته حائز اهميت كه اسناد و مدارك موجود در بدو ورود شما به فرودگاه مورد نياز ميباشد .

در قوانين تحصيل در آلمان توجه داشته باشيد كه  اگر درخواست ويزاى دانشجويى شما رد شود هزينه ويزاى شما باز پرداخت نخواهد شد . زمانيكه  تحصيل شما به اتمام رسيد شما فرصتهاى بسيارى براى كار تمام وقت پيش رو داريد .

اميد است كه با مطالعه مقاله ارائه شده در زمينه قوانين تحصيل در آلمان  اطلاعات لازم را كسب كرده باشيد و یا با مشاوران و كارشناسان موسسه حقوقى عدالت پارس تماس حاصل نماييد و از مشاوره كاملاً تخصصى و رايگان تلفنى بهره مند گرديد .

موسسه حقوقى عدالت پارس آماده خدمت رسانى به شما عزيزان در باب مهاجرت به آلمان ، قوانين تحصيل در آلمان ، كار در آلمان ، ميباشد

 

 


چاپ   ایمیل